Nawigacja

Aktualnie online

-> Gości online: 1

-> Użytkowników online: 0

-> Łącznie użytkowników: 63
-> Najnowszy użytkownik: wojtek

Ostatnie artykuły

Polecamy

Tygodnik Sląsko Dąbrowski

Tygodnik Solidarność

Krewniacy

Grosik

Fundacja Kolosy

Zobacz statystyki

Twój adres IP

3.210.184.142

Ostatnie zdjęcie

Przetłumacz stronę


Losowe zdjęcie

Najczęściej czytane

Najchętniej pobierane

Powitanie

Witamy na stronie internetowej NSZZ "Solidarność" Stellantis Gliwice

Biuro Organizacji Międzyzakładowej znajduje się w budynku G-5 parter
44-121 Gliwice ul. Adama Opla 1

tel. 32 270 92 09
tel. wew. 192 09
tel. wew. 173 33
tel. 728 417 333

biuro@solidarnosc-stellantis.pl

Przewodniczący: Mariusz KRÓL tel. 530 991 104

Wiceprzewodniczący: Franciszek SZYMURA tel. 530 993 103

Zakładowy SIP: Marian KAIM tel. 530 037 075 m.kaim-sip@outlook.com

Nowy związkowy e-mail

Nowy związkowy e-mail

Od 1 maja 2021 ulega zmianie adres związkowej poczty elektronicznej (e-mail) naszej międzyzakładowej NSZZ Solidarność Stellantis Gliwice. Nowy adres to biuro@solidarnosc-stellantis.pl i właśnie na tego maila od najbliższej majówki należy zgłaszać wszelkie pracownicze problemy, uwagi oraz wnioski.
Bez zmian pozostają natomiast związkowe numery telefonów. Zarówno stacjonarne do związkowej siedziby w budynku G-5 (tel. 32 270 92 09 i 728 417 333 oraz wewnętrzne 192 09 i 173 33), jak również komórkowe do przewodniczącego międzyzakładowej NSZZ Solidarność Stellantis Gliwice Mariusza Król (530 991 104), wiceprzewodniczącego Franciszka Szymura (530 993 103) oraz zakładowego społecznego inspektora pracy Mariana Kaim (530 037 075).

Wielkanoc 2021

Wielkanoc 2021
Zdrowych, pogodnych
i błogosławionych
Świąt Wielkiej Nocy,
pełnych wiary i nadziei
oraz zdrowia
Niech ten wyjątkowy czas
upłynie na odpoczynku,
będąc zarazem źródłem siły,
szacunku i zrozumienia.
Natomiast Zmartwychwstały Jezus Chrystus
obdarza błogosławieństwem
i obfitymi łaskami,
będąc wzorem, pomocą i siłą w codziennym życiu.
Radosnego Alleluja
i wiele szczęścia na co dzień
wszystkim pracownikom
oraz ich rodzinom
życzy
NSZZ Solidarność Stellantis Gliwice

Trzyletnie porozumienia płacowe

Trzyletnie porozumienia płacowe

Po trudnych negocjacjach w środę 31 marca 2021 zostały podpisane trzyletnie – na 2021-23 – porozumienia płacowe w gliwickich: OMP oraz PSA MP. Jeżeli chodzi o wynagrodzenia, to w obu spółkach wprowadzają one identyczne rozwiązania – w 2021 dla każdego pracownika jednorazową nagrodę rocznicową w wysokości minimum 3.000 zł, natomiast w 2022 i 2023 podwyżki stawek zasadniczych (z premią IMPU) po 4 proc. Wprowadzane od 1 lutego każdego roku.

500 euro za wyniki (finansowe)

500 euro za wyniki (finansowe)

Razem z wynagrodzeniem za marzec, czyli do piątku 9 kwietnia 2021 pracownicy OMP Gliwice i PSA MP otrzymają jednorazowy bonus w wysokości 500 euro za wyniki finansowe osiągnięte przez Grupę Opel/Vauxhall w roku 2020. Regulaminy tego świadczenia zostały, zgodnie z wymogami ustawy, uzgodnione przez dyrekcje ze związkami zawodowymi. Wysokość bonusu – wspomniane 500 euro – jest taka sama we wszystkich zakładach Opel/Vauxhall, niezależnie od ich lokalizacji.

Upominki z okazji Dnia Kobiet

Upominki z okazji Dnia Kobiet

Nie tylko zawsze gorące i serdeczne życzenia z okazji Dnia Kobiet, ale – od rana 8 marca – również tradycyjny związkowy upominek czeka na przedstawicielki ładniejszej połowy ludzkości należące do międzyzakładowej NSZZ Solidarność Stellantis Gliwice. Podobnie jak w latach ubiegłych jest nim bon upominkowy do realizacji w największej w naszym kraju sieci drogerii oraz – zastępujący kwiaty – słodki dodatek do tego bonu.

Trwają rozmowy płacowe

Trwają rozmowy płacowe

Podczas rozpoczętych na początku lutego – oczywiście w formie zdalnej (on-line) ze względu na obowiązujący stan epidemii – rozmów płacowych w OMP Gliwice dyrekcja obstaje przy zawarciu trzyletniego porozumienia płacowego. Strona związkowa zwraca natomiast uwagę, że w obecnej dynamicznie zmieniającej się warunkach (sytuacja epidemiczna, problemy z komponentami elektronicznymi, ciągłe zmiany wolumenu produkcji) oraz praktycznym brakiem rzetelnych prognoz makroekonomicznych wykraczających poza 2021 optymalnym rozwiązaniem wydaje się zawarcie rocznego porozumienia płacowego. Ewentualne porozumienie trzyletnie wymaga natomiast wspólnych rozmów z dyrekcją PSA MP, do której do połowy przyszłego roku mają trafić pracownicy OMP Gliwice.

NSZZ Solidarność Stellantis Gliwice

NSZZ Solidarność Stellantis Gliwice

W związku z zakończeniem fuzji Grupy PSA z FCA i powstaniem Stellantis również nasza międzyzakładowa Solidarność zmieniła swoją nazwę na Organizacja Międzyzakładowa NSZZ Solidarność Stellantis Gliwice.
Zmiana nazwy nie wiąże się z żadnymi zmianami organizacyjnymi, ani formalnymi – Organizacja Międzyzakładowa NSZZ Solidarność Stellantis Gliwice zachowuję pełną ciągłość organizacyjną i prawną z Międzyzakładową Organizacją Związkową NSZZ Solidarność OMP Gliwice. Bez zmian pozostaje także numer rejestracyjny (455) naszej organizacji związkowej nadany przez Zarząd Regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ Solidarność. Nie zmieniają się także numery związkowych telefonów, na które cały czas można – a nawet należy – zgłaszać wszelkie pracownicze problemy, uwagi i wątpliwości.

Ostatnio dodane artykuły

Tytuł Kategoria Autor Obejrzeń Data
Gdzie porozumienie? Krzywym Okiem czyli komentarze Mr Solidarka admin 2541

Zawarcia porozumienia gwarantującego wszystkim pracownikom OMP Gliwice przejęcie przez powstający zakład PSA Manufacturing Poland z zachowaniem ciągłości zatrudnienia oraz warunków pracy i płacy oraz uzgodnienie regulaminów: pracy i wynagradzania mających obowiązywać w nowym zakładzie niezmiennie domagają się związki zawodowe. Dyrekcja nie chce o tym nawet ....

Zagrożenie wreszcie usuwane Społeczna Inspekcja Pracy admin 2880

Społeczni inspektorzy pracy OMP Gliwice w tym roku kolejny raz zwrócili uwagę na ciągły brak procedury postępowania w przypadku konieczności wejścia na windę przenośnika na stacji „Comau” do środka karoserii w celu usuwania awarii na bramach lub poprawy poprzeczek dachowych. Ciągły brak jest przy tym mocno łagodnym określeniem, gdyż problem po raz pierwszy został zgłoszony w marcu 2016, czyli niemal cztery lata temu! ....

FCP do uzgodnienia! Krzywym Okiem czyli komentarze Mr Solidarka admin 3178

Kolejny już raz międzyzakładowa NSZZ Solidarność OMP Gliwice zwróciła się do pracodawcy o niezwłoczne uzgodnienie, zgodnie z wymogami Kodeksu pracy, zasad, kryteriów i wysokości premii FCP. Na konieczność uzgodnienia ze związkami zawodowymi zasad nabywania prawa i wypłacania FCP wskazała również Państwowa Inspekcja Pracy w wystąpieniach po kontroli ....

Gdy temperatura w hali przekracza 28 stopni... Na problemy ... Solidarność admin 3070

Fala afrykańskich – dosłownie, gdyż spowodowana masami powietrza znad Sahary – upałów spowodowała, że temperatura w halach naszego zakładu sięgała 36°C. W takich warunkach szwankować zaczęły maszyny – przykładowo w piecu do podgrzewania wiązek na montażu głównym wytapiało się wygłuszenie. Towarzyszyło temu efektowne dymienie oraz zapach palącej się ....

Ważna jakość pracy Krzywym Okiem czyli komentarze Mr Solidarka admin 3324

Pojawiające się ostatnio coraz liczniej na linii produkcyjnej osoby zatrudnione przez firemki zewnętrzne – do tego zazwyczaj na umowę-zlecenie (nie bez przyczyny nazywanej „śmieciówką”) – nie tylko zajmują miejsca pracownikom OMP Gliwice. Dodatkowo nie gwarantując odpowiedniej jakości i efektywności pracy obniżają wskaźniki ....

Wygenerowano w sekund: 0.12
5,101,548 unikalne wizyty