Nawigacja

Aktualnie online

-> Gości online: 8

-> Użytkowników online: 0

-> Łącznie użytkowników: 60
-> Najnowszy użytkownik: wojtek

Ostatnie artykuły

Polecamy

Tygodnik Sląsko Dąbrowski

Tygodnik Solidarność

Krewniacy

Grosik

Fundacja Kolosy

Zobacz statystyki

Twój adres IP

18.191.81.46

Ostatnie zdjęcie

Przetłumacz stronę


Losowe zdjęcie

Najczęściej czytane

Najchętniej pobierane

Powitanie

Nawigacja

Powrót na trzy zmiany

Aneks do porozumienia MoU (memorandum of understanding) podpisany w listopadzie 2012 nie tylko określał zasady organizacyjne w naszym zakładzie po ograniczeniu pracy części wydziałów do dwóch zmian, ale również sposób powrotu do pracy na trzy szychty.

Pracodawca – zgodnie z zapisami Aneksu – zapowiedział, że w chwili powrotu do pracy trzyzmianowej – co nastąpi od początku stycznia 2015 – zostanie odtworzony przydział pracowników do zespołów sprzed wprowadzenia systemu dwóch zmian. Innymi słowy każdy zatrudniony powinien wrócić do grupy i teamu, w którym pracował jesienią 2012. Oczywiście dopuszczalne są wyjątki od tej zasady, chociażby dlatego, że mimo zawartych w Aneksie gwarancji zatrudniania niemało osób zwolniło się z naszego zakładu, a tym samym idealne odtworzenie teamów z listopada 2012 jest po prostu niemożliwe.

Kolejnym przypadkiem pozwalającym na zmianę grupy (teamu) przy powrocie do systemu trzyzmianowego jest zapewnienie zatrudnionym dogodnego dojazdu do pracy, określonego w Aneksie jako „optymalizacja dojazdu do pracy”. Mówiąc wprost osoby dojeżdżające jednym samochodem, co do zasady, powinny mieć możliwość pracy na jednej zmianie. Takie rozwiązanie pozwala nie tylko ograniczać wydatki na dojazdy, ale ma też spore znacznie w przypadku pracy w nadgodzinach, kończonych o nietypowej porze.

Należy jednocześnie pamiętać, że wszelkie zmiany w przydziale do zespołów (teamów) – zgodnie z zapisami Aneksu – mogą dotyczyć jedynie uzasadnionych przypadków. Dlatego też we wszystkich wątpliwych przypadkach takich zmian zainteresowani pracownicy powinni jak najszybciej zgłaszać problem do swojej organizacji związkowej. Należący do NSZZ Solidarność mają przy tym pewność, że przedstawiciele naszej międzyzakładowej organizacji związkowej niezwłocznie podejmą interwencję w ich sprawie. Solidarność GMMP bowiem zawsze broni praw i interesów pracowniczych.

Dlatego też nasz związek stale przypomina dyrekcji o konieczności realizacji zapisów Listu intencyjnego z maja 2012, zgodnie z którym do końca grudnia 2014 powinno zostać zawarte porozumienie zapewniające stabilność zatrudnienia całej załodze GMMP oraz możliwie największe wypełnienie mocy produkcyjnych naszego zakładu.



Poleć ten artykuł
Podziel się z innymi: Facebook Google Live Reddit StumbleUpon Tweet This Yahoo
HTML:
Facebook - Lubię To:


Wygenerowano w sekund: 0.05
7,677,342 unikalne wizyty