Nawigacja

Aktualnie online

-> Gości online: 2

-> Użytkowników online: 0

-> Łącznie użytkowników: 62
-> Najnowszy użytkownik: wojtek

Ostatnie artykuły

Polecamy

Tygodnik Sląsko Dąbrowski

Tygodnik Solidarność

Krewniacy

Grosik

Fundacja Kolosy

Zobacz statystyki

Twój adres IP

3.238.72.122

Ostatnie zdjęcie

Przetłumacz stronę


Losowe zdjęcie

Najczęściej czytane

Najchętniej pobierane

Powitanie

Nawigacja

Tylko dobrowolnie

Podstawową, fundamentalną zasadą podpisanego 11 grudnia 2017 Porozumienia wprowadzającego Program Dobrowolnych Odejść (PDO) jest – o czym przesądza już jego nazwa, a potwierdza regulamin – pełna dowolność wzięcia w nim udziału. Innymi słowy tylko sam pracownik może podjąć decyzję o skorzystaniu z PDO i nikt nie może go do tego zachęcać, ani tym bardziej zmuszać.

Tym samym niedopuszczalne jest wywieranie przez przełożonych na podległych im pracowników jakiejkolwiek presji, słownego nacisku lub mniej lub bardziej udanych „zachęt” by skorzystali oni z PDO. W żadnym przypadku nie mogą oni grozić żadnymi konsekwencjami osobom, które nie zgłoszą się do tego programu.

Pełna dobrowolność udziału w PDO wynika nie tylko z postanowień Porozumienia z 11 grudnia 2017 i stanowiącego jego integralną część Regulaminu PDO. Takie samo stanowisko zaprezentował Michael Lohscheller, dyrektor generalny Opla, deklarując na forum Europejskiej Rady Zakładowej (EEF) Opel/Vuxhall, że wszelkie redukcje zatrudnienia w zakładach i spółkach Opla opierać się będą na dobrowolnych programach socjalnych.

Tym samym wszystkie przypadki wywierania nacisków na pracowników by skorzystali z PDO należy niezwłocznie zgłaszać związkowcom międzyzakładowej Solidarności, którzy niezwłocznie podejmą interwencję. Jednocześnie w siedzibie Solidarności Opel Manufacturing Poland Gliwice (budynek G-5, parter) można uzyskać pełną informację dotyczącą zasad i trybu udziału w PDO. A pamiętajmy, że w czasie negocjacji Porozumienia wprowadzającego PDO – pod wpływem argumentów strony związkowej – zwiększono wysokość dodatkowych odpraw dla pracowników, którzy zdecydują się skorzystać z programu do 12 stycznia 2018 godz. 15.Poleć ten artykuł
Podziel się z innymi: Facebook Google Live Reddit StumbleUpon Tweet This Yahoo
HTML:
Facebook - Lubię To:


Wygenerowano w sekund: 0.07
5,894,329 unikalne wizyty