Nawigacja

Aktualnie online

-> Gości online: 1

-> Użytkowników online: 0

-> Łącznie użytkowników: 62
-> Najnowszy użytkownik: wojtek

Ostatnie artykuły

Polecamy

Tygodnik Sląsko Dąbrowski

Tygodnik Solidarność

Krewniacy

Grosik

Fundacja Kolosy

Zobacz statystyki

Twój adres IP

3.238.72.122

Ostatnie zdjęcie

Przetłumacz stronę


Losowe zdjęcie

Najczęściej czytane

Najchętniej pobierane

Powitanie

Nawigacja

Rozwiązywany problem spalin

Ustaleniem i skierowaniem do realizacji kilku kluczowych punktów zakończyło się styczniowe spotkanie dotyczące problemu spalin samochodowych – a zatem poprawy środowiska pracy na wydziałach: Montażu Głównego i Jakości – w którym to spotkaniu uczestniczyli kierownicy wydziałów Jakości i Utrzymania Ruchu, przedstawiciele zakładowej służby BHP, związków zawodowych oraz społecznej inspekcji pracy.

Na początku prowadzący spotkanie zakładowy społeczny inspektor pracy Marian Kaim obszernie przedstawił czynniki przyczyniające się do zanieczyszczania stanowisk pracy spalinami. Zadaniem zebranych było natomiast wypracowanie kompleksowego planu poprawy jakości powietrza oraz wspólnej akcji informacyjnej, skierowanej do pracowników.

W efekcie obecnie prowadzonych jest szereg działań technicznych mających na celu poprawę jakości powietrza na stanowiskach pracy zagrożonych spalinami. Instalowane są dodatkowe odciągi spalin oraz – o czym poinformował szef wydziału Jakości – wykonywany jest drugi prototyp filtra powietrza, który ma być zainstalowany na stacji ustawiania zbieżności. Po raz pierwszy zostaną również wykonane na tym obszarze dodatkowe badania środowiskowe (i to na szczególnych zasadach, tzw. „ekstremalne”), których przebieg został ustalony podczas spotkaniu oraz będzie ściśle monitorowany zarówno przez Społeczną Inspekcję Pracy, jak też służbę BHP. O przeprowadzeniu tych badań pracownicy zostaną wcześniej poinformowani przez swoich przełożonych, zaś później rzecz jasna zapoznani z ich wynikami.

Dodatkowo podczas wspólnego spotkania poruszane zostały problemy z mikroklimatem oraz wymianą powietrza w kanałach czy teście wodnym na wydziale Jakości. Rozważano przy tym nie tylko rozwiązania doraźne, ale również długoterminowe, jak np. kanały chłonne dla pozbycia się spalin. Społeczna Inspekcja Pracy ściśle współpracując z zakładową służbą BHP w celu poprawy warunków pracy, jej bezpieczeństwa, higieny oraz ergonomii ciągle bowiem szuka nowych rozwiązań, wskazując i proponując metody wykorzystujące – zgodnie z wymogami Kodeksu pracy – osiągnięcia współczesnej nauki i techniki.

Jednocześnie społeczni inspektorzy pracy na bieżąco udzielają wszelkich informacji dotyczących warunków pracy oraz zasad i standardów BHP, jak też zawsze niezwłocznie reagują na wszelkie zgłaszane przez pracowników naszego zakładu zastrzeżenia, wątpliwości, czy zwykłe pytania.Poleć ten artykuł
Podziel się z innymi: Facebook Google Live Reddit StumbleUpon Tweet This Yahoo
HTML:
Facebook - Lubię To:


Wygenerowano w sekund: 0.04
5,894,314 unikalne wizyty