Nawigacja

Aktualnie online

-> Gości online: 11

-> Użytkowników online: 0

-> Łącznie użytkowników: 60
-> Najnowszy użytkownik: wojtek

Ostatnie artykuły

Polecamy

Tygodnik Sląsko Dąbrowski

Tygodnik Solidarność

Krewniacy

Grosik

Fundacja Kolosy

Zobacz statystyki

Twój adres IP

3.146.178.81

Ostatnie zdjęcie

Przetłumacz stronę


Losowe zdjęcie

Najczęściej czytane

Najchętniej pobierane

Powitanie

Powstała Społeczna Inspekcja Pracy w Stellantis Gliwice

Powstała Społeczna Inspekcja Pracy w Stellantis Gliwice

Zakończyły się wybory społecznych inspektorów pracy w Stellantis Gliwice na czteroletnią (2022-26) kadencję. Zakładowym SIP-owcem został jednogłośnie wybrany Marian Kaim, który przez poprzednie dwie kadencje pełnił taką funkcję w OMP Gliwice. Wyłoniono również większość wydziałowych społecznych inspektorów pracy oraz ich zastępców.
Na wydziale Montażu Głównego wydziałowym SIP-owcem został Sebastian Garbacik, a jego zastępcą – Grzegorz Nowak. Na wydziale Karoserii wydziałowym społecznym inspektorem pracy jest Tomasz Waniek, a jego zastępcą – Janusz Szulik. Na wydziale Tłoczni wydziałowym SIP-owcem został Damian Włodarczyk. Nie ma on na razie zastępcy, który ma zostać wybrany w późniejszym terminie. Na wydziale Lakierni wydziałowym SIP-owcem został Dariusz Mika, a jego zastępcą Janusz Mytych.
Ze względu na oddelegowanie do pracy za granicą (we Francji) wszystkich grupowych społecznych inspektorów pracy z wydziału Gospodarki Materiałowej wybory wydziałowego SIP na tym wydziale musiały zostać przesunięte na później. Zgodnie z Regulaminem wyborów SIP w Stellantis Gliwice do czasu przeprowadzenia tych wyborów pełniącym obowiązki wydziałowego społecznego inspektora pracy na wydziału Gospodarki Materiałowej będzie Andrzej Las.
Ponadto w związku z brakiem grupowego SIP-owca na wydziale Jakości i Laboratorium jego zadamia – do czasu przeprowadzenia wyborów uzupełniających – powierzono Krzysztofowi Jasicki, grupowemu społecznemu inspektorowi pracy na wydziale Montażu Głównego.
Łącznie z grupowymi SIP-owcami w naszym zakładzie społeczną służbę pełni szesnastu inspektorów pracy. To właśnie do nich, we własnym dobrze pojętym interesie należy zgłaszać wszelkie uwagi czy też wątpliwości dotyczące warunków pracy, pomieszczeń socjalnych, czy też zasad BHP. Do ustawowych zadań społecznych inspektorów pracy należy podejmowanie działań w celu zapewnienia wszystkim pracownikom w pełni bezpiecznych i higienicznych warunków pracy. Dlatego niezwykle ważne jest, aby na bieżąco informować ich o wszelkich zauważonych zagrożeniach, uciążliwościach i nieprawidłowościach. Zwłaszcza, że SIP-owcy nie tylko niezwłocznie zajmą się sprawą, ale także postarają się rozwiązać problem. Zwłaszcza, że będąc pracownikami nie mają kłopotów z ocenieniem jego uciążliwości oraz wynikających z niego zagrożeń.


Poleć tego news'a
Podziel się z innymi: Facebook Google Live Reddit StumbleUpon Tweet This Yahoo
HTML:
Facebook - Lubię To:


Wygenerowano w sekund: 0.12
7,677,209 unikalne wizyty