Nawigacja
- Inne
- Na problemy ... Solidarność
- Społeczna Inspekcja Pracy
- Struktura związku
- Grosik
- Porady Prawne
- Krzywym Okiem
+ Szukaj
+ Galeria
+ Pliki do pobrania :
- Gazetki
- Pisma
- Humor
- Pliki wideo
- Pliki mp3
- Poradniki
- Serwis Informacyjny KK
+ Linki :





Aktualnie online
Ostatnie artykuły
Polecamy
Twój adres IP


Ostatnie zdjęcie
Przetłumacz stronę
Losowe zdjęcie
Najczęściej czytane
![]() |
39,075 |
![]() |
21,890 |
![]() |
20,845 |
![]() |
18,915 |
![]() |
18,730 |
![]() |
17,732 |
![]() |
17,487 |
![]() |
15,318 |
![]() |
14,968 |
Najchętniej pobierane
![]() |
5543 |
![]() |
4499 |
![]() |
3545 |
![]() |
3124 |
![]() |
3066 |
![]() |
2917 |
![]() |
2629 |
![]() |
2559 |
![]() |
2554 |
Powitanie
Nie stój z boku, przyłącz się do Nas!!! Kliknij i pobierz deklarację członkowską.
Benefity dla członków związku.
Bluza (nie)robocza?

Decyzja dyrekcji o zmianie zasad użytkowania bluz służbowych, polegająca na ich – cytując GLB – „nie serwisowaniu” po wcześniejszym podarowaniu pracownikom pominęła fakt, że Regulamin pracy OMP Gliwice nie wspomina słowem o „ubraniach służbowych”. Bluzy zaś stanowiły część ubrania roboczego, do którego konserwacji i prania zobowiązuję pracodawcę Kodeks Pracy.
Zresztą również w przypadku odzieży służbowej – jak wyjaśniono w ministerialnej odpowiedzi na zapytanie poselskie – to na pracodawcy, a nie pracowniku, powinien spoczywać obowiązek ponoszenia kosztów związanych z użytkowaniem tej odzieży. A zatem również jej prania.
Ponadto zgodnie z przepisami wspomnianego Kodeksu Pracy zmiany zasad przydzielania odzieży roboczej powinny być konsultowane z wybranymi przez związki zawodowe przedstawicielami pracowników. Tymczasem kwestia bluz konsultowana nie była. W efekcie, po związkowej interwencji, okazało się, że kwestia przyszłości bluz służbowych nie jest jeszcze ostatecznie rozstrzygnięta.
Poleć tego news'a | |
Podziel się z innymi: |
![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
HTML: | |
Facebook - Lubię To: |
|