Nawigacja

Aktualnie online

-> Gości online: 3

-> Użytkowników online: 0

-> Łącznie użytkowników: 60
-> Najnowszy użytkownik: wojtek

Ostatnie artykuły

Polecamy

Tygodnik Sląsko Dąbrowski

Tygodnik Solidarność

Krewniacy

Grosik

Fundacja Kolosy

Zobacz statystyki

Twój adres IP

3.145.109.144

Ostatnie zdjęcie

Przetłumacz stronę


Losowe zdjęcie

Najczęściej czytane

Najchętniej pobierane

Powitanie

Program dobrowolnych odejść

Prawie dwustu pracowników (140 produkcyjnych oraz 50 wspierających produkcję i nieprodukcyjnych) zamierza zachęcić gliwicki Opel do rozwiązania umowy pracę w ramach Programu Dobrowolnych Odejść dodatkowymi odprawami i finansowymi rekompensatami.

Zgodnie z projektem Regulaminu będącego załącznikiem do porozumienia wprowadzającego Program Dobrowolnych Odejść, które to porozumienie – zgodnie z wymogami ustawowymi – jest od początku grudnia uzgadniane przez dyrekcję ze związkami zawodowymi program jest adresowany tylko do pracowników zatrudnionych na czas nieokreślony (na umowach stałych). Możliwości skorzystania z Program Dobrowolnych Odejść ma szczegółowo określać Regulamin. Podobnie jak tryb rozpatrywania zgłoszeń.

Dyrekcja proponuje, by procedura była następująca: na początku stycznia 2018 pracownicy zainteresowani dobrowolnym odejściem mają składać wnioski w dziale HR, natomiast po ich pozytywnym rozpatrzeniu przez pracodawcę podpisywane będzie porozumienie rozwiązujące umowę o pracę z końcem stycznia 2018. Jeżeli wniosek zostanie rozpatrzony negatywnie dana osoba pozostaje pracownikiem gliwickiego Opla na dotychczasowych zasadach.

Ile dostaną odchodzący? Zgodnie z projektem Regulaminu odprawę w ustawowej wysokości (czyli jednego do trzech miesięcznych wynagrodzeń w zależności od stażu pracy), dodatkową odprawę (od połowy miesięcznego wynagrodzenia przy 2 latach stażu pracy w Oplu aż do czternastu pensji gdy ten staż jest wyższy niż 20 lat) oraz rekompensatę za rozwiązanie umowy o pracę (będzie ona równa przysługującemu w normalnym trybie wypowiedzeniu). Jak widać zachęty finansowe są szczególnie korzystne dla osoby z długim (kilkunastoletnim) stażem pracy w naszym zakładzie oraz wysokimi stawkami.

Więcej informacji dotyczących dyrekcyjnego projektu Regulaminu Programu Dobrowolnych Odejść można uzyskać codziennie w siedzibie międzyzakładowej Solidarności Opel Manufacturing Poland Gliwice (budynek G-5, parter), tam też można – a nawet we własnym dobrze pojętym interesie należy – zgłaszać wszelkie wnioski, uwagi i zastrzeżenia dotyczące tego programu.



Poleć tego news'a
Podziel się z innymi: Facebook Google Live Reddit StumbleUpon Tweet This Yahoo
HTML:
Facebook - Lubię To:


Wygenerowano w sekund: 0.05
7,677,568 unikalne wizyty