Nawigacja

Aktualnie online

-> Gości online: 4

-> Użytkowników online: 0

-> Łącznie użytkowników: 60
-> Najnowszy użytkownik: wojtek

Ostatnie artykuły

Polecamy

Tygodnik Sląsko Dąbrowski

Tygodnik Solidarność

Krewniacy

Grosik

Fundacja Kolosy

Zobacz statystyki

Twój adres IP

18.225.175.247

Ostatnie zdjęcie

Przetłumacz stronę


Losowe zdjęcie

Najczęściej czytane

Najchętniej pobierane

Powitanie

Tu też nie Chiny

Europa to nie Chiny, gdzie pracę w niedziele bez dodatku można zlecić w czwartek – podkreślał Philip Kienle, wiceprezes Opel/Vauxhall ds. produkcji przemysłowej podczas niedawnej wizyty w naszym zakładzie. Sukces rynkowy osiąga się bowiem nie kosztem pracowników, ale razem z nimi. Szanując ich życie prywatne i rodzinne.

Jako, że Gliwice bez wątpienia są w Europie, a nie w Chinach zatem również w GMMP nie należy traktować pracowników jako elastycznego dodatku do linii produkcyjnej i z dnia na dzień zmieniać im harmonogramy czasu pracy, ani też przesuwać dniówek roboczych. Jednocześnie podczas spotkania z Philip’em Kienle związkowcy zwrócili uwagę na potrzebę zwiększenia ilości płatnych nadgodzin w naszym zakładzie. Przy zdecydowanie (przykładowo w porównaniu do Niemiec kilkukrotnie) mniejszych zarobkach w Polsce to właśnie dodatkowe pieniądze są bowiem najskuteczniejszą i najlepszą formą motywowania zatrudnionych do dodatkowej pracy, zwłaszcza w dni, które normalnie spędziliby z rodziną i dziećmi.

Oczywiście podczas spotkania z wiceprezesem firmy ds. produkcji przemysłowej sporo uwagi poświęcono lokalizacji nowych modeli i przyszłym planom produkcyjnym, które w kolejnych latach zapewnią dalszy rozwój naszego zakładu i stabilne miejsca pracy. Philipe Kienle zapowiedział, że niebawem zapadnie decyzja o lokalizacji produkcji nowego modelu Mokki. Potwierdził również dążenia Opla do optymalnego wykorzystania mocy produkcyjnych poszczególnych zakładów.

Wiążą się z tym jednak plany zmiany organizacji pracy, przewidujące wprowadzenie systemu 18 zmian, z zachowaniem jednak pięciodniowego tygodnia pracy. Rozmowy na ten temat prowadzone są już ze związkami zawodowymi w Niemczech, zaś mają się rozpocząć w pozostałych zakładach. Szczegółowe porozumienia dopuszczające system 18 zmian mają być bowiem wypracowane i zawarte lokalnie ze związkami zawodowymi – w Polsce będącymi jedyną ustawową reprezentacją pracowników – zgodnie z wymogami prawa danego kraju.



Poleć tego news'a
Podziel się z innymi: Facebook Google Live Reddit StumbleUpon Tweet This Yahoo
HTML:
Facebook - Lubię To:


Wygenerowano w sekund: 0.05
7,587,841 unikalne wizyty