3.145.97.104

Pomoc prawna całą dobę

Cały czas dwa pakiety ochrony prawnej CDO24 mają do wyboru związkowcy Solidarności GMMP – Premium Plus i Premium Plus Rodzinny. O ile jednak w pierwszym przypadku dotychczasowe karty CDO24 zachowują ważność na kolejny (2016) rok, to osoby zamierzające w dalszym ciągu obejmować ochroną prawną najbliższych powinny dokonać w siedzibie międzyzakładowej Solidarności (budynek G-5, parter) jednorazową opłatę w wysokości 40 zł. Jest to dopłata za poszerzenie pakietu Premium Plus na członków rodziny: współmałżonka, dzieci oraz rodziców lub teściów (do wyboru, ale nie razem – czyli nie można objąć ochroną jednocześnie np. własnego ojca i teściową), w sumie jednak maksymalnie pięć osób.

Taką samą jednorazową opłatę (40 zł) wnoszą także osoby, które od tego roku zamierzają korzystać z pakietu rodzinnego. Jednocześnie muszą one odwiedzić siedzibę Solidarności GMMP i dokonać aktualizacji umowy. Ważne przy tym – i wymagana przez CDO24 – aby podać numery PESEL zarówno swój, jaki i wszystkich członków rodziny obejmowanych ochroną prawną.

Natomiast bez żadnych opłat – czyli po prostu bezpłatnie – członkowie Solidarności GMMP mogą korzystać z indywidualnego pakietu Premium Plus. Wystarczy tylko odebrać związkową kartę CDO 24 w siedzibie międzyzakładowej Solidarności.

Pakiety Premium Plus i Premium Plus Rodzinny zapewniają ochronę prawną m.in. w przypadku kolizji i wypadków komunikacyjnych, uszkodzenia samochodu (w tym prawa do auta zastępczego w ramach CDO Moto), praw konsumenta (reklamacje, odstąpienie od umowy itp.), spraw alimentacyjnych, procedur i postępowań komorniczych, kwestii związanych z zakresem władzy rodzicielskiej, a także prawa spadkowego oraz majątkowego. Łącznie jest to ponad trzydzieści tzw. obszarów prawnych, zaś pełną informacje o zakresie ochrony można uzyskać w siedzibie Solidarności GMMP. Dzięki związkowej karcie CDO24 można korzystać z bezpłatnie nieograniczonej liczby indywidualnych porad prawnych w trakcie rocznej umowy. Bieżąca pomoc prawna udzielana jest codziennie w godz. 8-18, zaś w sprawach nie cierpiących zwłoki całodobowo przez siedem dni w tygodniu.

Należy jednocześnie pamiętać, że ze związkowych kart CDO 24 mogą korzystać tylko członkowie Solidarności i ich rodziny. Zatem gdy przestaje się być związkowcem karty automatycznie tracą ważność i nie ma możliwości ich dalszego samodzielnego opłacania i kontynuowania. Po prostu zorganizowani mają lepiej. Wszelkie dodatkowe informacje dotyczące ochrony prawnej CDO24 można na bieżąco uzyskać w siedzibie międzyzakładowej Solidarności GMMP.