Nawigacja

Aktualnie online

-> Gości online: 13

-> Użytkowników online: 0

-> Łącznie użytkowników: 60
-> Najnowszy użytkownik: wojtek

Ostatnie artykuły

Polecamy

Tygodnik Sląsko Dąbrowski

Tygodnik Solidarność

Krewniacy

Grosik

Fundacja Kolosy

Zobacz statystyki

Twój adres IP

3.137.173.98

Ostatnie zdjęcie

Przetłumacz stronę


Losowe zdjęcie

Najczęściej czytane

Najchętniej pobierane

Powitanie

Zapewnić stabilną pracę

Podczas swojej wizyty w Gliwicach pod koniec lutego Peter Thom, wiceprezes Grupy Opel ds. produkcji rozmawiał z przedstawicielami NSZZ Solidarność GMMP zasiadającymi w Europejskiej Radzie Pracowników (EEF) Opel/Vauxhall Mariuszem Królem i Robertem Potempą nad problemami pracowników naszego zakładu.

Najwięcej uwagi poświęcono sprawom związanym z wdrożeniem do produkcji Astry nowej generacji – związkowcy podkreślali zagrożenia, jakie niosą ciągłe zmiany harmonogramów i organizacji pracy działające demotywująco na załogę oraz zwracali uwagę na brak stabilności zatrudnienia wynikającego z korzystania z pracowników tymczasowych. Zwracano uwagę, iż pozorne oszczędności wynikające przykładowo z niezatrudniania pracowników agencyjnych w okresie przerw urlopowych są znacznie mniejsze, niż straty wynikające z ich mniejszego zaangażowania i efektywności, będącej skutkiem wysokiej fluktuacji wśród osób zatrudnianych tymczasowo. Dlatego też przedstawiciele Solidarności zaapelowali, aby w jak największym stopniu załogę stanowiły osoby zatrudnione bezpośrednio przez GMMP, zwłaszcza, że Peter Thom stwierdził, iż celem firmy nie jest określony poziom zatrudnienia pracowników tymczasowych, lecz najwyższa jakość i wydajność. Nie ulega wątpliwości, że zapewniają je pracownicy mający zapewnione stabilne miejsca pracy i dobre warunki zatrudnienia.

Mając to na uwadze związkowcy przypomnieli, że już obecnie konieczne są działania, które zapewnią naszemu zakładowi odpowiedni wolumen produkcji po 2018, kiedy to GMMP pozostanie z jednym modelem. Peter Thom zapewnił, że do końca przyszłego roku zapadną wiążące decyzje, mające na celu jak najwyższe wykorzystanie potencjału produkcyjnego Gliwic w kolejnych latach.

Groźne badania zastępcze

Podczas gliwickiego spotkania związkowców z Peterem Thomem, wiceprezesem Grupy Opel ds. produkcji powrócono do, sygnalizowanej już dwa lata temu, kwestii opracowania w drodze dialogu społecznego programu dla pracowników po pięćdziesiątce oraz zapewnienia im odpowiednich stanowisk pracy. NSZZ Solidarność wielokrotnie wyzwała do rozpoczęcia prac nad takim programem. Tym bardziej, że nie zastąpi go w żadnym wypadku zaproponowany przez dyrekcję dobrowolny pakiet badań medycznych „45 plus”. Ogranicza on bowiem te badania tylko do punktu medycznego, a ewentualne konsultacje do lekarza zakładowego. Dlatego nawet, jak wyniki badań pozostaną do wyłącznej wiedzy pracownika, to niewykluczone, że ich zbiorcza analiza znajdzie odbicie w skierowaniach na badania okresowe. Będących podstawą do uzyskania wymaganej prawem zdolności do pracy na danym stanowisku. I szumne zapowiedzi o „zapobieganiu” sprowadzone zostaną do zwolnień.



Poleć tego news'a
Podziel się z innymi: Facebook Google Live Reddit StumbleUpon Tweet This Yahoo
HTML:
Facebook - Lubię To:


Wygenerowano w sekund: 0.07
7,677,068 unikalne wizyty