3.147.193.141

JUŻ ZNAMY DELEGATÓW

Związkowe wybory na kadencję 2014-2018

Zapisany w § 50 Statutu NSZZ Solidarność wymóg, że do wyboru do władz związkowych konieczne jest uzyskanie przez kandydata więcej niż połowy ważnie oddanych głosów w danym okręgu wyborczym okazał się progiem trudnym do pokonania przez znaczną część ubiegających się o mandat delegata międzyzakładowej Solidarności GMMP.

Oczywiście wyniki wyborcze poszczególnych kandydatów były różne – trafiali się mający po kilka głosów, ale są też wybrani delegaci mogący pochwalić się poparciem czterech piątych głosujących. Indywidualnie najwięcej głosów zebrali Tomasz Waniek (140 głosów), Franciszek Szymura (137) oraz Mariusz Król (134).

Ich dobre wyniki nie zmieniają jednak faktu, że na najbliższym Międzyzakładowym Zebraniu Delegatów Solidarności GMMP – które odbędzie się w sobotę 15 marca 2014 w gliwickiej „Chacie Polaka” (początek o godz. 10.30) – prawo głosu mieć będzie 22 delegatów.
Poniżej pełna lista delegatów międzyzakładowej Solidarności GMMP wybranych na kadencję 2014-2018.

Okręg nr 1 (GMMP montaż główny)
Mariusz Król, Grzegorz Nowak, Adam Posmyk

Okręg nr 2 (GMMP lakiernia)
Marek Idzik, Damian Kolano