18.191.239.235

BEZ ZWOLNIEŃ

Nie ma intencji, ani planów zwalniania pracowników GMMP – zapowiedział Karl-Friedrich Stracke, prezes Opel/Vauxhall podczas spotkania z przedstawicielami międzyzakładowej Solidarności GMMP w Gliwicach.

Odpowiadając na związkowe pytanie dotyczące planów produkcyjnych Karl-Friedrich Stracke wyjaśnił, że krótkoterminowym rozwiązaniem było by przesunięcie produkcji Astry IV HB z Rüsselsheim do Gliwic, o co nasz związek wielokrotnie i od dłuższego czasu zabiega na arenie międzynarodowej. Natomiast długoterminowym rozwiązaniem dla naszego zakładu jest uzupełnienie oferty produkcyjnej dodatkowymi projektami m.in. Chevroleta Cruze. Wprowadzenia modeli tej marki do produkcji w zakładach Opel/Vauxhall postuluje Europejska Rada Pracownicza (EEF), która jednocześnie domaga się, aby w naszych fabrykach powstawały modele kierowane na europejski rynek, m.in. Antara, Small SUV, Agila i Ampera.

Nabiera to szczególnego znaczenia w sytuacji prognozowanego na 2012 spadku sprzedaży nowych samochodów w Europie. Szacunki ekspertów mówią, że unijny rynek skurczy się do 12,5 mln aut rocznie.

Ponadto rozważając potrzebę zapewnienia stabilności zatrudnienia załogi GMMP prezes Opel/Vauxhall dodał, że przewidywane jest, kierowanie pracowników z Gliwic do wspierania uruchamiania produkcji nowych modeli w innych zakładach koncernu.