Nawigacja

Aktualnie online

-> Gości online: 14

-> Użytkowników online: 0

-> Łącznie użytkowników: 60
-> Najnowszy użytkownik: wojtek

Ostatnie artykuły

Polecamy

Tygodnik Sląsko Dąbrowski

Tygodnik Solidarność

Krewniacy

Grosik

Fundacja Kolosy

Zobacz statystyki

Twój adres IP

3.16.70.99

Ostatnie zdjęcie

Przetłumacz stronę


Losowe zdjęcie

Najczęściej czytane

Najchętniej pobierane

Powitanie

PARASOL OCHRONY PRAWNEJ

Całodobową kompleksową pomoc i ochronę prawną, pozwalającą skutecznie dochodzić odszkodowań zapewnia karta CDO24, którą bezpłatnie mogą otrzymać członkowie międzyzakładowej Solidarności GMMP. Dzięki całodobowej infolinii karta zapewnia stały kontakt z prawnikami, którzy w ciągu 24 godzin podejmują interwencję, a najpóźniej w ciągu czterech dni przygotowują pisma niezbędne do uzyskania odszkodowania.

Zakres ochrony prawnej CDO24 podzielony jest na sześć obszarów: wypadku komunikacyjnego, błędu w sztuce lekarskiej (medycznego), wypadku na skutek zaniedbań osób trzecich, wypadku w pracy oraz wypadku w rolnictwie. Pakiet premium, jaki posiadać będą związkowcy Solidarności i ich rodziny, zapewnia ochronę we wszystkich tych obszarach.

W przypadku wypadku komunikacyjnego ochrona CDO24 obejmuje interesy prawne związane z dochodzeniem roszczeń (odszkodowań) wynikających z doznania przez posiadacza karty uszczerbku na zdrowiu, rozstroju zdrowia lub śmierci w następstwie wypadku wyrządzonego przez innego kierowcę pojazdu. Obszar ten obejmuje również udzielanie pomocy prawnej w zakresie likwidacji szkody (czyli pokrycia szkody przez ubezpieczyciela lub sprawcę) zaistniałej w związku z uszkodzeniem pojazdu oraz dochodzenie roszczeń odszkodowawczych (mówiąc prosto – odszkodowania) z tytułu szkody doznanej przez pasażerów na zdrowiu (życiu) lub mieniu.

Obszar błąd medyczny obejmuje ochronę interesów prawnych posiadacza karty CDO24 związanych z dochodzeniem roszczeń w przypadku błędnej diagnozy lekarskiej, zaniechaniu wykonania lub wadliwym przeprowadzeniu badań oraz zabiegów popełnionych zarówno przez lekarzy, jak i szeroko rozumiany personel medyczny (pielęgniarki, rehabilitantów, laborantów itp.). W praktyce oznacza to m.in. możliwość uzyskania odszkodowania w przypadku zakażenia pacjenta np. żółtaczką lub gronkowcem czy też odmowy dokonania cesarskiego cięcia skutkujące rozstrojem nerwowym matki lub dziecka.

Karta CDO24 w przypadku wypadku w pracy zapewnia nie tylko prawne wsparcie przy dochodzeniu odszkodowania, ale merytoryczne doradztwo w czasie wyjaśniania przyczyn i ustalania skutków zdarzenia.

Kolejne obszary ochrony CDO24 obejmują ochronę prawnych interesów związanych z dochodzeniem roszczeń wynikających z doznania uszczerbku na zdrowiu, rozstroju zdrowia lub śmierci w następstwie wypadków wyrządzonych przez inne osoby. Umożliwia również dochodzenie roszczeń z posiadanych ubezpieczeń od powodzi, także w sytuacji rozstroju zdrowia bądź uszkodzenia (a nie tylko zniszczenia) mienia. Posiadacz karty ma także zapewnione przygotowanie i sporządzenie dokumentacji procesowej oraz reprezentację przez pełnomocnika prawnego w postępowania sądowym.

Ochroną w oparciu o kartę CDO24 można również – za dopłatą – objąć członków najbliższej rodzinę (współmałżonek, dzieci, rodzice, teściowie), jednak w sumie nie więcej niż pięć osób. Wszelkie dodatkowe informacje dotyczące ochrony prawnej CDO24 i jej zakresu można uzyskać w siedzibie międzyzakładowej Solidarności (budynek G-5, parter). Tam można również zamawiać karty. Ważne są one przez rok i w tym czasie zapewniają pomocy prawnej w nieograniczonej liczbie spraw, które można zgłaszać już od pierwszego dnia obowiązywania ochrony prawnej.



Poleć tego news'a
Podziel się z innymi: Facebook Google Live Reddit StumbleUpon Tweet This Yahoo
HTML:
Facebook - Lubię To:


Wygenerowano w sekund: 0.06
7,676,964 unikalne wizyty