Nawigacja

Aktualnie online

-> Gości online: 4

-> Użytkowników online: 0

-> Łącznie użytkowników: 60
-> Najnowszy użytkownik: wojtek

Ostatnie artykuły

Polecamy

Tygodnik Sląsko Dąbrowski

Tygodnik Solidarność

Krewniacy

Grosik

Fundacja Kolosy

Zobacz statystyki

Twój adres IP

44.192.94.177

Ostatnie zdjęcie

Przetłumacz stronę


Losowe zdjęcie

Najczęściej czytane

Najchętniej pobierane

Powitanie

Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych

Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych

Zgodnie z ustawą, odpis na ZFŚS przekazywany jest w dwóch częściach. Pierwsza część do końca maja (w wysokości 75%), a pozostała część do końca września danego roku. Tym samym, wydanie do końca roku wszystkich pieniędzy z ZFŚS sprawiło by, że przez pierwsze pięć miesięcy żadne świadczenia i zapomogi nie byłyby wypłacane pracownikom. Do myślenia daje fakt, że już na pierwszym spotkaniu komisji socjalnej w marcu zostały przyznane pracownikom i wypłacone świadczenia w wysokości około 70 tyś. zł. Ponadto osoby, które spóźniły się ze złożeniem wniosku „świątecznego” i złożyły go dopiero w grudniu otrzymały łącznie 256 tys. zł – czyli do marca zostało wydane z ZFŚS około 326 tyś. Te świadczenia nie zostały by wypłacone gdyby na koncie funduszu było równe …zero.

Nie dajmy się zmanipulować! Żadna złotówka nie znika z ZFŚS i jeżeli ZZ Jedność chce w łatwy sposób może to zweryfikować. Bulwersującą sytuacją jest jednak fakt, że w składzie komisji socjalnej zasiadają przedstawiciele KWK Budryk, którzy decydują o wysokościach świadczeń ale równie dobrze mogą mieć wpływ na nieprzyznanie świadczeń naszym pracownikom np. na potrzeby zdrowotne lub losowe.

Wywodzące się (i dojeżdżające) z KWK Budryk osoby nie mające żadnego związku z naszym zakładem starają się decydować o losach Funduszu Socjalnego (ZFŚS) Stellantis Gliwice oraz gromadzonych tam pieniądzach. Zapominając przy tym o kilku podstawowych kwestiach. Po pierwsze, że zgodnie z ustawą świadczenia z Funduszu Socjalnego w pierwszej kolejność powinny trafiać do pracowników w trudnej sytuacji życiowej, rodzinnej i materialnej (zaś zdarzeń losowych nie da się przewidzieć, ani zaplanować). Po drugie, odpis na ZFŚS przekazywany jest w części do końca maja danego roku, a w całości do końca września. Tym samym wydanie do końca roku wszystkich pieniędzy z ZFŚS sprawia, że przez pierwsze pięć miesięcy nie będą wypłacane pracownikom żadne świadczenia i zapomogi. Także w przypadku pożarów, wypadków i innych klęsk żywiołowych. Wynika to z prostej matematyki,. Trudno jednak o niej mówi w przypadku ZZ Jedność, która w swojej ulotce przekonuje, że świadczenie od 1,6 do (maksymalnie, dla mniejszości) 2,4 tys. zł daje średnio… dwa i pół tysiąca.


Poleć tego news'a
Podziel się z innymi: Facebook Google Live Reddit StumbleUpon Tweet This Yahoo
HTML:
Facebook - Lubię To:


Wygenerowano w sekund: 0.05
7,330,417 unikalne wizyty