3.14.83.223

Związkowe rabaty

Cały czas w siedzibie międzyzakładowej Solidarności OMP Gliwice (budynek G-5, parter) można składać wnioski o wydanie elektronicznych legitymacji związkowych i kart rabatowych Lotos oraz – po otrzymaniu informacji sms’em – odbierać legitymacje i karty.

Każdy związkowiec NSZZ Solidarność posiadający nową elektroniczną legitymację związkową dodatkowo może otrzymać – jeśli tylko chce – kartę rabatową uprawniającą do zniżek przy zakupie paliwa, olejów oraz korzystaniu z myjni na stacjach Lotos i Lotos Optima.

Dzięki tej karcie tankując paliwo Dynamic (zarówno benzynę PB98, jak i olej napędowy) oszczędzamy 15 groszy na każdym litrze, przy zwykłej benzynie (PB98 lub PB95) i oleju napędowy rabat wynosi 10 groszy na litrze, zaś w przypadku gazu LPG – 7 groszy na litrze.

Ponadto związkowa karta rabatowa upoważnia do 10-procentowej zniżki przy zakupie olejów i płynów do spryskiwaczy na stacjach Lotos oraz 15-procentowej przy korzystaniu z myjni.

Wydanie i korzystanie ze związkowej karty jest całkowicie bezpłatne. Miesięczny limit na zakupy z rabatem wynosi 2 tysiące zł, co oznacz możliwość zaoszczędzenia od 65-70 zł przy zakupie samego paliwa do 200 zł w przypadku olejów i płynów do spryskiwaczy. Średnio, przeciętnemu użytkownikowi samochodu miesięcznie zostanie w kieszeni ekstra stówka.

Wymierne korzyści finansowe przynosi także posiadanie elektronicznej legitymacji związkowej NSZZ Solidarność. Dzięki niej możliwe są nie tylko dodatkowe upusty cenowe – przykładowo na zakup biletu do rodzinnego parku rozrywki Energylandia – ale przede wszystkim gwarantuje ona dostęp do bezpłatnej pełnej pomocy prawnej związkowych prawników i to na terenie całego kraju, a nie tylko jednego regionu. Każdy, kto choć raz musiał zapłacić za prawniczą poradę wie, że są to realne oszczędności liczone w setkach, jak nie tysiącach złotych.

Po prostu pracownicy zorganizowani w Solidarności mają nie tylko lepiej, ale często także taniej. Przy czym możliwe do uzyskania oszczędności rabatowe są kilka razy większe niż wynosi związkowa składka... Słowem czysty zysk!