3.138.33.87

DOŚĆ LEKCEWAŻENIA SPOŁECZEŃSTWA

To hasło protestów ulicznych, jakie odbędą się będą w Warszawie. Ich kulminacją, będzie w sobotę 14 września, ogólnopolska manifestacja uliczna.

Organizatorami protestu są wszystkie reprezentatywne ogólnopolskie centrale związkowe: NSZZ Solidarność, OPZZ oraz Forum Związków Zawodowych, które zjednoczyły się w walce o prawa pracownicze i obywatelskie. Jednocześnie każdy w dobrze pojętym interesie własnym, swoich dzieci i rodziny powinien czynnie wesprzeć związkowy protest.

Kilka dni temu weszły w życie przeforsowane przez obecny rząd zmiany w Kodeksie Pracy umożliwiające wydłużanie okresów rozliczeniowych do roku oraz wprowadzające tzw. elastyczny czas pracy, oznaczający, że na rozkaz – planowane i obowiązkowe mogą być np. dwunastki, także w soboty – pracować będziemy coraz więcej, a zarabiać coraz mniej. Elastyczny czas pracy to bowiem nic innego jak zabranie pracownikom dodatków za nadgodziny. Wprowadzone w kodeksie zmiany oznaczają w praktyce koniec 8-godzinnego dnia pracy, obowiązującego w Polsce od listopada 1918. Jednocześnie obecny rząd zablokował prace nad obywatelską ustawą o płacy minimalnej, dopuszczając do upowszechnienia na niespotykaną w Europie skalę umów śmieciowych. Słowem pozbawił pracowników stabilnego zatrudnienia. Zataił także w kampanii wyborczej zamiar wydłużenia wieku emerytalnego do 67 lat, a następnie zablokował możliwość przeprowadzenia referendum w tej sprawie, ignorując wniosek podpisany przez 2,5 mln Polaków.

Dlatego też najwyższy czas powiedzieć Dość Lekceważenia Społeczeństwa!

Międzyzakładowa Solidarność GMMP organizuje wyjazd na manifestacje do Warszawy w dniach 13-14 września 2013 (piątek – sobota). Pierwszego dnia odbędą się happeningi i protesty pod Sejmem, drugiego natomiast największa od 1989 ogólnopolska manifestacja uliczna. Wyruszamy z Gliwic w piątek 13 września o godz. 6.30. Wyjazd jest całkowicie bezpłatny. Zapewniamy wszystkim przejazd w obie strony, ubezpieczenie oraz wyżywienie.

Zapisy przyjmowane są codziennie w siedzibie zakładowej Solidarności (budynek G-5 parter, tel. 270-92-09 lub 17-333).