Nawigacja

Aktualnie online

-> Gości online: 2

-> Użytkowników online: 0

-> Łącznie użytkowników: 60
-> Najnowszy użytkownik: wojtek

Ostatnie artykuły

Polecamy

Tygodnik Sląsko Dąbrowski

Tygodnik Solidarność

Krewniacy

Grosik

Fundacja Kolosy

Zobacz statystyki

Twój adres IP

52.14.130.13

Ostatnie zdjęcie

Przetłumacz stronę


Losowe zdjęcie

Najczęściej czytane

Najchętniej pobierane

Powitanie

Nawigacja

Nie ma "mniej ważnych" zasad BHP

Nie tylko zabezpieczenia oraz wyposażenie ochronne, ale również prawidłowe ułożenie części i podzespołów w opakowaniach transportowych stanowią podstawę bezpiecznej pracy. Niestety nie należą do rzadkości sytuacje, gdy te ostatnie aspekty bezpiecznej i higienicznej pracy są zapominane, co może prowadzić nie tylko do znacznego pogorszenia ergonomii pracy, ale wręcz pojawienia się zagrożenia wypadkiem w pracy. Ze wszystkimi jego konsekwencjami.

Dlatego też na problem w pełni bezpiecznych opakowań transportowych zwraca szczególną uwagę zarówno społeczna inspekcja pracy z wydziału gospodarki materiałowej (MPC/MH) wraz z zakładową służbą BHP, jak też SIP-owcy z poszczególnych obszarów produkcyjnych. Ich aktywność często doprowadza do usunięcia potencjalnych zagrożeń dla bezpieczeństwa pracy. Jednym z przykładów takich skutecznych działań jest przypadek ładowania części back panelu na obszarze tack-wellding wydziału karoserii. Części te były dostarczane w koszach, co nie tylko pogarszało ergonomię pracy – a tym samym zarówno jej higieny, jak też produktywności i efektywności, gdyż dzięki ergonomii praca jest nie tylko mniej uciążliwa (zwłaszcza dla zdrowia), ale również bardziej efektywna i wydajna – lecz także znacznie podwyższało ryzyko wystąpienia wypadku.

Mając to wszystko na uwadze społeczni inspektorzy pracy pełniący na wydziale karoserii swoje ustawowe obowiązki wynikające z ich funkcji zasugerowali zamianę niezbyt bezpiecznych w przypadku omawianych części back panelu koszy na pojemniki typu „rack” oraz zmianę i ustandaryzowanie procesu pobierania tych części. Problem ten został jednocześnie zaprezentowany oraz przedyskutowany podczas posiedzenia Komisji BHP, co pozwoliło na szybkie wprowadzenie w życie nowych rozwiązań, dzięki którym praca na wydziale karoserii stała się bezpieczniejsza.

Jednocześnie kolejny raz potwierdziło się, że społeczni inspektorzy pracy opierając się na swoim zawodowym doświadczeniu nie tylko trafnie diagnozują zagrożenia dla bezpieczeństwa i higieny pracy, ale również proponują skuteczne sposoby ich uniknięcia oraz rozwiązania związanych z nimi problemów.



Poleć ten artykuł
Podziel się z innymi: Facebook Google Live Reddit StumbleUpon Tweet This Yahoo
HTML:
Facebook - Lubię To:


Wygenerowano w sekund: 0.06
7,181,200 unikalne wizyty