54.81.136.84

Bezpieczna droga (do szatni)

Większość zapewne słyszała, zaś wiele pracownic zmierzających do szatni damskiej na wydziale Montażu Głównego przekonało się na własnej skórze z bolesnym skutkiem, co znaczy koziołkować na zielonej ścieżce. Tym bardziej, że na śliskiej nawierzchni nie pomagały ani umiejętności nabyte podczas jazdy figurowej na łyżwach (dynamiczne wyjście z piruetu), ani też podpatrzone u skoczków narciarskich (lądowanie z telemarkiem). Rzecz jasna taka śliska nawierzchnia na drodze do szatni stwarzała także oczywiste zagrożenie wypadkowe, zaś same upadki groziły poważnymi urazami ortopedycznymi.

Nic zatem dziwnego, że Społeczna Inspekcja Pracy GMMP Gliwice wraz z zakładową służbą BHP od dłuższego czasu zajmowały się tym problemem, starając się znaleźć skuteczne rozwiązanie poprawiające bezpieczeństwo pracownic zmierzających zieloną ścieżką do (lub z) szatni. Pomysły i propozycje rozwiązań padały różne od możliwości przeniesienia szatni damskiej w inne miejsce, do zmiany lokalizacji (czyli w praktyce wykonania nowego) wejścia do szatni istniejącej. Jednak ostatecznie okazało się, że najrozsądniejszym rozwiązaniem było po prostu wykonanie nowej nawierzchni zielonej ścieżki, która skutecznie poprawia przyczepność obuwia do podłoża. Tym samym poważnie ograniczone zostało zagrożenie poślizgnięciem się na prostej drodze, zaś pracownice udające się do szatni nie muszą już obawiać się upadków na podłogę i związanych z tym siniaków (nie mówiąc już o poważniejszych urazach). Słowem mogą wreszcie bezpiecznie i komfortowo poruszać się po zielonej ścieżce.

Jednocześnie kolejny raz potwierdziło się, że społeczni inspektorzy pracy w naszym zakładzie zawsze starają się zapewnić wszystkim pracownikom bezpieczne, higieniczne i ergonomiczne warunki pracy. Dlatego też każdy mający uwagi lub problemy dotyczące warunków pracy czy też pomieszczeń socjalnych we własnym dobrze pojętym interesie powinien jak najszybciej zgłosić je do społecznych inspektorów pracy na swoim wydziale lub pod numerem telefonu 32/270-92-09. Zdrowie każdy ma tylko jedno.