52.15.71.15

Już działają

Podczas pierwszego spotkania społecznych inspektorów pracy ACG wybranych na nową (2013-17) kadencję podzielono obowiązki i zadania tej służby. Zakładowym społecznym inspektorem pracy został wybrany Rafał Wajda, natomiast grupowymi SIP-owcami: Roman Macioszek na zmianie czerwonej oraz Dariusz Białas na zmianie zielonej. Cała trójka to związkowcy międzyzakładowej Solidarności GMMP.

Przypominamy, że to właśnie do SIP-owców należy zgłaszać wszelkie uwagi, zastrzeżenia oraz wątpliwości dotyczące zarówno samego miejsca pracy, jak i pomieszczeń socjalnych (szatnie, toalety itp.). Oni nie tylko niezwłocznie zajmą się sprawą, ale także postarają się rozwiązać problem. Zwłaszcza, że samemu będąc pracownikami nie mają kłopotów z ocenieniem jego uciążliwości oraz wynikających z niego zagrożeń.

Słońce oślepiające na stanowiskach pracy, zimne szatnie, mokre podłogi grożące skręceniem nogi, urwane wyłączniki światła czy też zatkane toalety to wszystko autentyczne przykłady, gdy w naszym regionie konieczna była interwencja SIP. Pozornie wszystkie te uciążliwości, od których świat się nie zawalił, ale już zdrowie tego czy innego pracownika mogłoby ucierpieć. A właśnie ochrona zdrowia i bezpieczeństwo każdego zatrudnionego jest zasadniczym celem społecznej inspekcji pracy.