3.80.164.96

Wybory Społecznych Inspektorów Pracy

Na trzech wydziałach – spawalni, tłoczni i lakierni – odbędzie się we wtorek 9 kwietnia 2019 głosowanie celem wybrania grupowych społecznych inspektorów pracy.

Głosowanie na wydziale spawalni odbywać się będzie na stołówce, w godz. od 1200 do 1600. Punkt do głosowania na tłoczni zlokalizowany będzie w szatni, zaś głosować można w godz. od 1300 do 1340 oraz od 1400 do 1430. Natomiast na lakierni głosowanie odbędzie się w group roomie od godz. 1620 do 1720. Co ważne na lakierni głosowanie przeprowadzone zostanie tylko na zmianie niebieskiej.

W głosowaniu może uczestniczyć każdy pracownik danego wydziału i zmiany bez względu na rodzaj zawartej umowy o pracę, czy staż zatrudnienia. Wybory są bezpośrednie i tajne. Zatem trzeba samemu odebrać kartę wyborczą i po postawieniu znaków „x” w kratkach po lewej stronie nazwisk popieranych kandydatów wrzucić ją do urny. Aby głos był ważny na karcie nie może być wskazanych więcej nazwisk, niż jest miejsc mandatowych. Oczywiście każdy też może głosować tylko raz.

Jednocześnie aby mieć pewność, że społeczni inspektorzy zawsze będą dbać o bezpieczne, higieniczne i ergonomiczne warunki pracy, dobrze przypilnują praw pracowniczych oraz szybko postarają się rozwiązać zgłaszane problemy należy głosować na kandydatów zgłoszonych przez NSZZ Solidarność OMP Gliwice: Słowem głosujemy na:
Spawalnia – zmiana zielona
Grzegorza Chrzanowskiego, Piotra Jaskóła, Mariusza Pyrkiewicza, Janusza Szulika
Spawalnia – zmiana niebieska
Tomasza Kamińskiego, Michała Nowaka, Marka Orzażewskiego, Mariusza Stysia, Tomasza Szawłowskiego, Dawida Waniek, Tomasza Waniek
Tłocznia – zmiana zielona
Mariusza Schymczyka, Grzegorza Sikorę, Damiana Włodarczyka
Tłocznia – zmiana niebieska
Artura Lorber, Szymona Wojewoda, Leszka Matuszak
Lakiernia – zmiana niebieska
Emilię Huczko, Janusza Mytycha, Daniela Rabędę

W okręgach wyborczych (pokrywających się z wydziałami) w których ilość zgłoszonych kandydatów na społecznych inspektorów pracy była mniejsza lub równa liczbie miejsc mandatowych - zgodnie z regulaminem wyborów Społecznej Inspekcji Pracy w OMP Gliwice – głosowanie nie będzie przeprowadzone, natomiast zgłoszeni kandydaci zostali społecznymi inspektorami pracy na podstawie podpisów popierających ich kandydatury. Wybory społecznej inspekcji pracy są bowiem ważne niezależnie od frekwencji.

Tym samym społecznymi inspektorami pracy na nowa czteroletnią (2019-23) kadencję zostali już następujący związkowcy Solidarności: Sebastian Garbacik, Marian Kaim, Sebastian Wierzbicki (wszyscy montaż główny – zmiana zielona); Paweł Buczek, Krzysztof Jasicki, Marcin Kowal, Wojciech Kuś, Waldemar Litwinów (montaż główny – zmiana niebieska); Wojciech Skowronek (MH/MPC – zmiana zielona); Mariusz Górny i Dariusz Mika (lakiernia – zmiana zielona).

Natomiast na zmianie niebieskiej MH/MPC zabrakło chętnych do podjęcia się czasochłonnej i często niewdzięcznej służby społecznej, jak jest SIP. Tym samym tam nie wybrano żadnego inspektora pracy.