3.85.211.2

Wyjazdy na narty

Wzorem lat ubiegłych w okresie szkolnych ferii zimowych międzyzakładowa Solidarność GMMP organizuje dla związkowców oraz ich rodzin wyjazdy na narty do Wisły-Malinki. Odbędą się one w niedziele 21 lutego i 28 lutego 2016. Jednak ze względu na duże zainteresowanie narciarskim eskapadami każdy związkowiec może pojechać tylko w jednym terminie.

Zapisy przyjmowane są w siedzibie Solidarności GMMP (budynek G-5, parter) do 8 lutego 2016. Liczba miejsc jest jednak ograniczona i decyduje kolejność zgłoszeń, dlatego nie warto zwlekać z zapisami. Koszt wyjazdu 25 zł od osoby dorosłej, natomiast dzieci w ramach zimowych ferii jadą bezpłatnie. Odjazd z Gliwic – zarówno 21 lutego, jak i 28 lutego 2016 – o godz. 8.30 z przystanku autobusowego koło G-1. Natomiast powrotny wyjazd z Wisły planowany jest na godz. 15.30. Uczestnicy mają zapewniony przejazd autokarem na trasie Gliwice –Wisła – Gliwice oraz ciepły posiłek. Karnety na wyciągi trzeba natomiast już wykupić we własnym zakresie.

Stacja narciarska Cieńków w Wiśle-Malince oferuje kilka wyciągów, m.in. nowoczesną kolejkę linową o długości ok. 1.000 m z krzesełkami czteroosobowymi i chodnikiem rozbiegowym oraz wyciągi talerzykowe obsługujące dolną (długość ok. 350 m) i górną (ok. 100 m) polanę Cieńków. Na narciarzy czekają doskonale przygotowane (naśnieżane i ratrakowane) trasy o różnej skali trudności – od wymagających „jedynki” i „dwójki”, przez nartostradową „piątkę” prowadzącą leśną przesieką (i liczącą blisko półtora kilometra) po „trójkę” dla początkujących. Uzupełnieniem narciarskiej oferty są trzy krótkie trasy u podnóża stoku obsługiwane przez oddzielne wyciągi zaczepowe. Z myślą o najmłodszych miłośnikach sportów zimowych w rejonie dolnej stacji Cieńków zorganizowano narciarskie przedszkole składające się z przenośnika taśmowego o długości 50 m z przyjazną trasą zjazdową oraz karuzeli typu Rotondo.

Wyjazd na narty organizowany jest dla związkowców i ich rodzin, dlatego wcześniej należy przystąpić do Solidarności GMMP Gliwice.