Nawigacja

Aktualnie online

-> Gości online: 1

-> Użytkowników online: 0

-> Łącznie użytkowników: 63
-> Najnowszy użytkownik: wojtek

Ostatnie artykuły

Polecamy

Tygodnik Sląsko Dąbrowski

Tygodnik Solidarność

Krewniacy

Grosik

Fundacja Kolosy

Zobacz statystyki

Twój adres IP

3.235.25.169

Ostatnie zdjęcie

Przetłumacz stronę


Losowe zdjęcie

Najczęściej czytane

Najchętniej pobierane

Powitanie

Witamy na stronie internetowej NSZZ "Solidarność" Opel Manufacturing Poland

Biuro Komisji Międzyzakładowej znajduje się w budynku G-5 parter
44-121 Gliwice ul. Adama Opla 1

tel. 32 270 92 09
tel. wew. 192 09
tel. wew. 173 33
tel. 728 417 333

solidarnosc.opel(at)wp.pl

Przewodniczący: Mariusz KRÓL tel. 530 991 104

Wiceprzewodniczący: Franciszek SZYMURA tel. 530 993 103

Zakładowy SIP: Marian KAIM tel. 530 037 075 m.kaim-sip(at)outlook.com

Wyższe płace w ACG...

Dzięki wynegocjowanemu przez międzyzakładową Solidarność porozumieniem płacowym w ACG od 1 stycznia 2015 wzrosły o 3, 8 proc. wynagrodzenia zasadnicze oraz stawki miesięcznej premii FCP. Podwyżka dotyczy wszystkich poziomów płacowych grup TM (membrzy) i TL (liderzy).

Podwyżka płac podstawowych o 3,8 proc. dotyczy także dawnych pracowników SCG, którzy przeszli do ACG na podstawie art. 231 Kodeksu pracy (czyli z zachowaniem swoich wcześniejszych, wyższych stawek). Natomiast miesięczna premia FCP dla tej grupy zatrudnionych wzrasta do 110 zł, równego dla wszystkich poziomów płacowych.

Jednocześnie wszyscy pracownicy ACG otrzymają razem z wynagrodzeniem za listopad 2015 jednorazową premię w wysokości 1.000 zł z tytułu zakończonego sukcesem wdrożenia nowego modelu Astry. W przypadku osób, które zostaną zatrudnione dopiero w tym roku (czyli po 1 stycznia 2015) jednorazowa nagroda wypłacana będzie proporcjonalnie tj. w wysokości 1/11 za każdy przepracowany miesiąc.

W porozumieniu płacowym utrzymana została – wprowadzona czasowo w marcu 2013 – zasada, że w danym miesiącu maksymalnie dwa dni jednorazowej (czyli nie mogą to być oddzielne dniówki) nieobecności w pracy spowodowanej zwolnieniem lekarskim, opieką nad chorym członkiem rodziny lub świadczeniem rehabilitacyjnym nie powodują utraty prawa do premii FCP za ten miesiąc.

Dodatkowo podpisane w połowie grudnia 2014 porozumienie wprowadziło nowy, szósty, poziom stawek zasadniczych w ACG dla pracowników mających ponad sześcioletni (72 miesiące) staż pracy w tej spółce.

...oraz GMMP

Jak już informowaliśmy w MOPLIKu zgodnie z obowiązujący, zawartym przez NSZZ Solidarność porozumieniem płacowym także od 1 stycznia 2015 wzrosły wynagrodzenia w GMMP. Podwyżka stawek zasadniczych na wszystkich poziomach płacowych wyniosła 4,34 proc. Tyle samo wzrosła również wysokość comiesięcznej premii IMPU.

Dodatkowo zgodnie z tym porozumieniem płacowym pracownicy GMMP otrzymają dwa jednorazowe bonusy. W styczniu 2015 (razem z FCP) zostało już wypłacone 500 zł premii za wykonanie planu produkcyjnego za rok poprzedni, natomiast w październiku 2015 dostaniemy 1.000 zł premii za wdrożenie produkcji nowego modelu. Takie same bonusy przewidziane są także do wypłaty w roku 2016. Jednorazowe premie otrzymywać będą w równej wysokości wszyscy zatrudnieni w gliwickim GMMP na dzień ich wypłaty.

Cały czas też na dotychczasowych zasadach będzie w GMMP naliczana i wpłacana premia FCP.

Warto także podkreślić, że procentowe podwyżki dotyczą bezpośrednio stawek zasadniczych i nie uwzględniają przejść w widełkach, które odbywać się będą na dotychczasowych zasadach. Zatem każdy awans na wyższy poziom tabeli płac automatycznie oznaczać będzie dodatkowo wzrost wynagrodzenia.
Poleć tego news'a
Podziel się z innymi: Facebook Google Live Reddit StumbleUpon Tweet This Yahoo
HTML:
Facebook - Lubię To:


Ostatnio dodane artykuły

Tytuł Kategoria Autor Obejrzeń Data
Gdzie porozumienie? Krzywym Okiem czyli komentarze Mr Solidarka admin 2433

Zawarcia porozumienia gwarantującego wszystkim pracownikom OMP Gliwice przejęcie przez powstający zakład PSA Manufacturing Poland z zachowaniem ciągłości zatrudnienia oraz warunków pracy i płacy oraz uzgodnienie regulaminów: pracy i wynagradzania mających obowiązywać w nowym zakładzie niezmiennie domagają się związki zawodowe. Dyrekcja nie chce o tym nawet ....

Zagrożenie wreszcie usuwane Społeczna Inspekcja Pracy admin 2778

Społeczni inspektorzy pracy OMP Gliwice w tym roku kolejny raz zwrócili uwagę na ciągły brak procedury postępowania w przypadku konieczności wejścia na windę przenośnika na stacji „Comau” do środka karoserii w celu usuwania awarii na bramach lub poprawy poprzeczek dachowych. Ciągły brak jest przy tym mocno łagodnym określeniem, gdyż problem po raz pierwszy został zgłoszony w marcu 2016, czyli niemal cztery lata temu! ....

FCP do uzgodnienia! Krzywym Okiem czyli komentarze Mr Solidarka admin 3078

Kolejny już raz międzyzakładowa NSZZ Solidarność OMP Gliwice zwróciła się do pracodawcy o niezwłoczne uzgodnienie, zgodnie z wymogami Kodeksu pracy, zasad, kryteriów i wysokości premii FCP. Na konieczność uzgodnienia ze związkami zawodowymi zasad nabywania prawa i wypłacania FCP wskazała również Państwowa Inspekcja Pracy w wystąpieniach po kontroli ....

Gdy temperatura w hali przekracza 28 stopni... Na problemy ... Solidarność admin 2969

Fala afrykańskich – dosłownie, gdyż spowodowana masami powietrza znad Sahary – upałów spowodowała, że temperatura w halach naszego zakładu sięgała 36°C. W takich warunkach szwankować zaczęły maszyny – przykładowo w piecu do podgrzewania wiązek na montażu głównym wytapiało się wygłuszenie. Towarzyszyło temu efektowne dymienie oraz zapach palącej się ....

Ważna jakość pracy Krzywym Okiem czyli komentarze Mr Solidarka admin 3225

Pojawiające się ostatnio coraz liczniej na linii produkcyjnej osoby zatrudnione przez firemki zewnętrzne – do tego zazwyczaj na umowę-zlecenie (nie bez przyczyny nazywanej „śmieciówką”) – nie tylko zajmują miejsca pracownikom OMP Gliwice. Dodatkowo nie gwarantując odpowiedniej jakości i efektywności pracy obniżają wskaźniki ....

Wygenerowano w sekund: 0.35
5,044,537 unikalne wizyty