Nawigacja

Aktualnie online

-> Gości online: 2

-> Użytkowników online: 0

-> Łącznie użytkowników: 62
-> Najnowszy użytkownik: wojtek

Ostatnie artykuły

Polecamy

Tygodnik Sląsko Dąbrowski

Tygodnik Solidarność

Krewniacy

Grosik

Fundacja Kolosy

Zobacz statystyki

Twój adres IP

3.238.72.122

Ostatnie zdjęcie

Przetłumacz stronę


Losowe zdjęcie

Najczęściej czytane

Najchętniej pobierane

Powitanie

Nawigacja

Ważna jakość pracy

Pojawiające się ostatnio coraz liczniej na linii produkcyjnej osoby zatrudnione przez firemki zewnętrzne – do tego zazwyczaj na umowę-zlecenie (nie bez przyczyny nazywanej „śmieciówką”) – nie tylko zajmują miejsca pracownikom OMP Gliwice. Dodatkowo nie gwarantując odpowiedniej jakości i efektywności pracy obniżają wskaźniki uwzględniane przy ustalaniu zakładowej części premii FCP całej załodze. Jednym słowem nie tylko sami nie zarobią (gdyż na „śmieciówkach”, stawki równie śmieciowe), ale jeszcze obniżają wypłaty innym...

Dlatego też działające w naszym zakładzie organizacje związkowe stanowczo domagają się, aby obsada linii technologicznych składała się wyłącznie z pracowników OMP Gliwice. Tak aby możliwe było zapewnienie najwyższej jakości, wydajności i efektywności pracy. Jednocześnie w piśmie do dyrekcji zdecydowanie zaprotestowały przeciwko zastępowaniu pracowników OMP Gliwice osobami zatrudnionymi za pośrednictwem podmiotów zewnętrznych.

W oczywisty sposób obsadzenie linii osobami z zewnątrz, zatrudnionymi na umowy-zlecenie za pośrednictwem najdziwniejszych spółek przy jednoczesnym – mającym miejsce w ostatnim czasie – drastycznym ograniczaniu liczebności załogi OMP Gliwice (dodatkowo pogłębionym wysyłaniem pracowników z Gliwic do Tychów) musi mieć, i ma, wysoce negatywny wpływ na nastroje społeczne w naszym zakładzie. A ponadto podważa „obiektywną konieczność” odejść pracowników z gliwickiego Opla, skoro zostają po nich nieobsadzone stanowiska pracy na produkcji.

Dodatkowo problem potęguje niewielka dyspozycyjności oraz najczęściej znikome doświadczenie zawodowe osób zatrudnionych za pośrednictwem firemek zewnętrznych, co skutkuje kierowaniem ich jedynie na wybrane, lżejsze stanowiska (stacje). Tymczasem na takie stanowiska powinni być kierowani starsi pracownicy OMP Gliwice, mający naturalne, wynikające z wieku, ograniczenia fizyczne, aby optymalnie – czyli jak najlepiej i najdłużej – wykorzystać ich trudne do przecenienia doświadczenie zawodowe oraz umiejętności poparte długoletnią praktyką. Związki zawodowe od lat wnioskują o systemowe wprowadzenie takiego rozwiązania.

Natomiast w sytuacji, gdy ze względu na przeszacowaną skalę zwolnień, brakuje ludzi do obsady linii – nowi pracownicy powinni być zatrudniani bezpośrednio przez OMP Gliwice i to na umowę o pracę. Zgodnie z Kodeksem pracy, gdy świadczy się pracę w czasie oraz miejscu wyznaczonym przez pracodawcę i pod jego kierownictwem, to zawarło się umowę o pracę (ze wszystkimi wynikającymi z tego konsekwencjami), bez względu jaka nazwa została wpisana w jej tytule.Poleć ten artykuł
Podziel się z innymi: Facebook Google Live Reddit StumbleUpon Tweet This Yahoo
HTML:
Facebook - Lubię To:


Wygenerowano w sekund: 0.06
5,894,274 unikalne wizyty