Nawigacja

Aktualnie online

-> Gości online: 2

-> Użytkowników online: 0

-> Łącznie użytkowników: 60
-> Najnowszy użytkownik: wojtek

Ostatnie artykuły

Polecamy

Tygodnik Sląsko Dąbrowski

Tygodnik Solidarność

Krewniacy

Grosik

Fundacja Kolosy

Zobacz statystyki

Twój adres IP

54.227.104.229

Ostatnie zdjęcie

Przetłumacz stronę


Losowe zdjęcie

Najczęściej czytane

Najchętniej pobierane

Powitanie

Nawigacja

Remonty pilnie potrzebne

Do podstawowych zadań społecznej inspekcji pracy należy nie tylko dbałość o bezpieczne warunki na stanowiskach pracy, ale również troska o właściwy stan pomieszczeń socjalnych i sanitarnych. Dlatego też pod koniec listopada została przeprowadzona przez SIP kontrola pomieszczeń socjalnych na wydziale montażu głównego (budynki G60/G63). Podstawowy wniosek, jaki z niej wypływa jest jeden: zarówno w sanitariatach, jak i szatniach pilnie potrzebny jest remont.

Społeczni inspektorzy w obszernym raporcie wymieniają liczne przypadki uszkodzonych pisuarów (czasem gustownie owiniętych czarną folią, a czasem nie), desek klozetowych, spłuczek, podajników mydła, pojemników na ręczniki, czy też przeciekających syfonów odpływowych. Nie brakuje też baterii pokrytych kamieniem raczej nie łupanym, a zdarzają się i takie, które do tego przeciekają. O ile woda czasem cieknie z zamkniętych kranów, to dla odmiany nie chce spływać w jednej z kabin łaźni w szatni G63.

Podobne – pozornie drobne, lecz uciążliwe braki (w rodzaju drzwi do toalety bez zamka) – można wymieniać długo. Do tego dochodzą uszkodzenia stwarzające realne zagrożenia dla zdrowia, w rodzaju uszkodzonych gniazdek elektrycznych czy też żarówek luźno wiszących na suficie, na którym dodatkowo brakuje (przy oprawie oświetleniowej) dwóch kasetonów. Jednym słowem pomieszczenia socjalne oraz sanitariaty nie są raczej najlepszą wizytówką bezpieczeństwa i higieny w naszym zakładzie. Nawet jak na ścianach są wszystkie płytki (od czego bywają odstępstwa), zaś framugi drzwi nie są zardzewiałe, a grzejniki zastawione szafkami...

W efekcie społeczna inspekcja pracy wystąpiła do dyrekcji, aby po 17 latach ciągłego użytkowania zostały przeprowadzone niezbędne remonty w szatniach, łaźniach i toaletach. Nawet bowiem mając na uwadze, że przyczyną części uszkodzeń jest zła eksploatacja (okazuje się, że umiejętność korzystania z podstawowych sanitariatów niektórych najwyraźniej przerasta) trzeba pamiętać, że w wielu miejscach publicznie dostępnych dla wszystkich – jak centra handlowe czy multikina – udaje się utrzymywać toalety na odpowiednio wysokim poziomie.

Sprawa zapewnienia odpowiednich standardów higieny i bezpieczeństwa w szatniach oraz sanitariatach w naszym zakładzie była już też omawiana na posiedzeniu Komisji BHP. Dlatego należy oczekiwać, że szybko zaczną one spełniać wszystkie współczesne wymogi i standardy.



Poleć ten artykuł
Podziel się z innymi: Facebook Google Live Reddit StumbleUpon Tweet This Yahoo
HTML:
Facebook - Lubię To:


Wygenerowano w sekund: 0.06
7,160,651 unikalne wizyty